Pellet drzewny

Sprzedawany przez nas pellet drzewny to naturalny materiał opałowy, który ma wiele zalet i dlatego jest często zamawiany przez klientów. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości pellet od najlepszych dostawców, takich jak Barlinek, Anpol, Dankros, Dragon itd.

Czym jest pellet drzewny?

Pellet drzewny to rodzaj paliwa stałego wyprodukowanego z rozdrobnionych i sprasowanych kawałków drewna lub biomasy. Te małe cylindryczne brykiety mają zazwyczaj o średnicę od 6 do 8 mm i długość od 10 do 30 mm. Pellety drzewne są materiałami służącymi do ogrzewania, między innymi w kominkach, piecach, kotłach oraz kominkach bio-paliwowych. Dysponujemy pelletem o zróżnicowanej średnicy, jak również innymi naturalnymi materiałami opałowymi, takimi jak bukowe, dębowe i torfowe brykiety. W naszej ofercie znajdują się też wysokowydajne kotły na pellet.

Zalety pelletu drzewnego

Wśród wielu zalet pelletu drzewnego znajduje się między innymi ekologiczność. Pellety drzewne są uważane za przyjazne dla środowiska, ponieważ produkuje się je z biomasy, czyli odnawialnego źródła energii. Ponadto pellety są nieszkodliwe dla zdrowia i bezpieczne w użyciu, bowiem nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych oraz nie kurzą się w czasie palenia. Nie trzeba też ich ciąć jak zwykłych kawałków drewna.

Ich popularność wynika również w wysokiej wydajności, która jest pochodną dużej gęstości energetycznej. Oznacza to, że zawierają one sporo energii w stosunkowo małej objętości. Dzięki temu palą się długo i wydzielają dużą ilość ciepła, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania.

Dlatego już dziś zainwestuj w pellet drzewny.

Aktywne filtry

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło